46 Üniversiteden 610 Sporcunun Mücadele Ettiği Fetih Spor Fest Sona Erdi

Güncelleme tarihi: 31 May

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ile Fatih Belediyesince ortaklaşa düzenlenen Fetih Sporfest, Haliç’te bulunan Fatih Belediyesi Kano ve Kürek Sporları Merkezi’nde düzenlendi.



6 spor dalında mücadele yaşanırken, sporcular yol koşusu, geleneksel okçuluk, kürek, dragon bot, kano ve yelken yarışlarında bireysel ve takım halinde yarıştı.


2 gün süren organizasyon Pazar günü yapılan ödül töreni ile sona erdi.




Müsabaka Sonuçları


Yelken:


Yarışlar Sporboat sınıfında Delpiha 24 tekneler ile yapılmıştır.

9 üniversite takımından 28 sporcu yarışmıştır.


Mix Takım Sıralaması

  1. Bahçeşehir Üniversitesi

  2. Yeditepe Üniversitesi

  3. Özyeğin Üniversitesi


Dragon Bot:

10 üniversiteden 10 erkek takım ile 8 kadın takım katılmıştır.


Mix Takım Sıralaması

  1. İstanbul Aydın Üniversitesi

  2. ODTÜ

  3. Piri Reis Üniversitesi


Erkek Takım Sıralaması

  1. Milli Savunma Üniversitesi

  2. İstanbul Üniversitesi

  3. Beykent Üniversitesi


Kadın Takım Sıralaması Fatih Belediyesi Özel Ödülü

  1. Beykoz Üniversitesi

  2. Beykent Üniversitesi


Kürek

16 üniversiteden 16 erkek takım ve 14 kadın takım, 28 erkek, 24 kadın sporcu müsabakalarda yer almıştır.


Erkek Takım Sıralama

  1. Marmara Üniversitesi

  2. İstanbul Bilgi Üniversitesi

  3. Boğaziçi Üniversitesi


Kadın Takım Sıralama

  1. Marmara Üniversitesi

  2. Kadir Has Üniversitesi

  3. İstanbul Bilgi Üniversitesi


Kros Yol Koşusu

7 üniversiteden 12 takım, 20 kadın, 23 erkek sporcu müsabakalara katılmıştır.


Erkek Takım Sıralama

  1. Marmara Üniversitesi

  2. Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi

  3. Mardin Artuklu Üniversitesi


Kadın Takım Sıralama

  1. Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi

  2. Mardin Artuklu Üniversitesi

  3. Gazi Üniversitesi


Kadın 3K Kategorisi Sıralaması

  1. Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Derya Yörüşen

  2. Mardin Artuklu Üniversitesi Rabia Akar

  3. Bilkent üniversitesi Aybüke Yaren


Erkek 4K Kategorisi Sıralaması

  1. Marmara Üniversitesi Ömer Faruk Uğurlu

  2. Marmara Üniversitesi Ali Osman Koç

  3. Marmara Üniversitesi İlker Kökçe


Kano

4 üniversiteden 6 takım 17 erkek sporcu, 7 kadın sporcu müsabakalara katılmıştır.


Kadın Takım K1 Kategorisi Sıralaması

  1. Uludağ Üniversitesi Eslem Nur Gezen

  2. Uludağ Üniversitesi Tuğçe Kaylak

  3. Uludağ Üniversitesi Müge Kaya


Erkek Takım K1 Kategorisi Sıralaması

  1. Uludağ Üniversitesi Alper Akbulut

  2. Uludağ Üniversitesi Adem Ergül

  3. Okan Üniversitesi Kırılo Algan


Geleneksel Okçuluk

16 üniversiteden 24 takım 36 erkek sporcu, 44 kadın sporcunun katılımı ile gerçekleştirilmiştir.


Erkek Takım sıralaması

  1. KTO Karatay Üniversitesi

  2. Sağlık Bilimleri Üniversitesi

2. İnönü Üniversitesi

3. Bayburt Üniversitesi


Kadın Takım Sıralaması

  1. KTO Karatay Üniversitesi

  2. Yozgat Bozok Üniversitesi

  3. İskenderun Teknik Üniversitesi


Bireysel Erkek Sıralaması

  1. İskenderun Üniversitesi Mert Yiğit

  2. KTO Karatay Üniversitesi Muhammed Ali Dalaklı

  3. İnönü Üniversitesi Berkay Bulan


Bireysel Kadın Sıralaması

  1. KTO Karatay Üniversitesi Hediye Beyza Koyuncu

  2. Biruni Üniversitesi Elif Doğan

  3. İnönü Üniversitesi Ayşe Arkın