top of page
Dr.MehmetMuharremKasapoğlu.png

Ülkemizin dört bir yanındaki üniversite öğrencilerini kaynaştırmak ve spor kültürünü bir yaşam biçimi haline getirmek amacıyla düzenlenen Üniversiteler Spor Ligi (ÜNİLİG), Türkiye’nin bir spor ülkesi olması noktasında çok önemli bir misyona sahiptir.

Sevgili Gençler,

Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize yönelik yürüttüğümüz bütün projeler bizim için büyük önem taşıyor. Gençlerimizin sosyal gelişimlerini destekleyecek ve sporu hayatlarının bir parçası kılacak her türlü organizasyona destek vermeye devam edeceğiz.

Ülkemizin dört bir yanındaki üniversite öğrencilerini kaynaştırmak ve spor kültürünü bir yaşam biçimi haline getirmek amacıyla düzenlenen Üniversiteler Spor Ligi (ÜNİLİG), Türkiye’nin bir spor ülkesi olması noktasında çok önemli bir misyona sahiptir. ÜNİLİG, kurulduğu günden bu yana binlerce gence sporun güzelliklerini yaşatan bir etkinlik olmuştur.

ÜNİLİG’e katılım sağlayan tüm sporcularımıza, üniversitelerimizin kıymetli yöneticilerine ve bu değerli organizasyonun eksiksiz şekilde düzenlenmesinde emeği geçen bütün spor sevdalılarına teşekkür ederim.

2018-2019 sezonunda sporun tüm güzelliklerini bir kez daha yaşayacak bütün üniversitelere ve sporcularımıza başarılar diliyorum.

Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU

Gençlik ve Spor Bakanı

bottom of page